Limfa – varomoji organizmo šluota

Daugelis žmonių yra girdėję apie limfą, tačiau retas geba nupasakoti, itin svarbią funkciją, kuria atlieka šis skaidrus skystis cirkuliuojantis žmogaus limfinėje sistemoje,  kuriame nėra eritrocitų, trombocitų, bet gausu – limfocitų (apie 90 proc.).

Limfa savo sudėtimi primena kraujo plazmą. Žmogaus organizme ji sudaro apie 1-2 litrus arba 1-3 proc. žmogaus kūno svorio. Limfa geba krešėti, tačiau gerokai lėčiau negu kraujas.

Limfa į kraują gali patekti tik pratekėjusi pro limfmazgius. Limfmazgiai tarsi filtras ją perkošia ir sulaiko mikrobus, kenksmingas dulkes ir anglies daleles.

Daugelis nė nenumano, kokią didelę įtaką mūsų organizmui ir savijautai daro tinkamas limfos tekėjimas. Limfinė sistema vaidina lemiamą vaidmenį detoksikuodama mūsų organizmą bei jį gindama.  padeda apsivalyti nuo gleivių, kurias iš kūno šalina tik ji, inkstai ir virškinimo traktas.Limfmazgių uždegimai sukelia šių organų ligas.

Kai sutrinka limfinės sistemos veikla, visos atliekos šalinamos per kitus organus, pavyzdžiu pro odą. Atsiranda aknė bei kitos odos ligos, pablogėja odos būklė. Odos raudonis bei pigmentinės dėmės – taip pat gali būti įspėjamasis ženklas apie limfinės sistemos sutrikimus. Atsiranda kitų organų sutrikimų. Todėl labai svarbu, kad limfinė sistema veiktų be priekaištų.

Kaip pagerinti limfos tekėjimą?

Pateikiame patarimus, padėsiančius pagerinti limfos tekėjimą bei jaustis kur kas energingesniais ir sveikesniais.

Puikios limfinės sistemos veiklos dėka viršsvorio bei celiulito atsikratyti įmanoma kur kas greičiau, o kankinantys galvos, sanarių ar raumenų skausmai, gali kaip man likti užmaršty.